czwartek, 14 sierpnia 2014

Co może zaoferować outsourcing kadrowy?

Najczęściej spotykanym wyrażeniem jest Outsourcing Kadrowo-Płacowy lub Outsourcing Kadr I Płac, wybierają go zwłaszcza małe firmy, aby również móc korzystać z wysokiego poziomu i strategicznego wykorzystania zasobów ludzkich. Zyskując tym samym na optymalizacji i kontroli kosztów, a także uwolnienia sporych środków na inwestycje redukując ryzyko do absolutnego minimum. Wspomniana przed chwilą optymalizacja umożliwi wam korzystanie z najlepszych rozwiązań, w których zawsze jesteście w stanie przewidzieć i kontrolować koszty.

Jako pracodawca otrzymujecie dostęp do specjalistów oraz wiedzy popartej konkretnymi doświadczeniami, do oprogramowania oferującego szerokie możliwości raportowania. Tutaj warto dowiedzieć się, jakim systemem posługuje się dana firma. Im bardziej funkcjonalne zawiera rozwiązania, tym jego skuteczność i przydatność jest większa. Są to z reguły rozwiązania online, które dają możliwość raportowania i wpisywania danych poprzez internetowe połączenie. Rzecz jasna oprogramowanie zawierają odpowiednie zabezpieczenia zapewniające poufność i bezpieczeństwo danych.

Dla prezesa każdej firmy outsourcing kadrowy, a zwłaszcza zarządzanie płacami i administracja kadrowa pozwala na uzyskanie oszczędności finansowych w firmie rzędu 20% niż realizowanie podobnej obsługi we własnym zakresie.

Decydując się na zlecenia kadrowo-płacowe na zewnętrznej firmie powinniście wiedzieć, w jaki sposób przekazać obowiązki oraz jak korzystnie ustalić zasady współpracy. Najważniejszą chyba kwestią jest ustalenie odpowiedzialności firmy zewnętrznej wobec pracodawcy, dlatego, że w razie na przykład kontroli PIP z biura rachunkowego zabierane są jedynie dokumenty - mandat inspektor nałoży na pracodawcę. Podobna sytuacja wygląda w przypadku zeznań przez sądem pracy, które składa pracodawca, a nie pracownik biura rachunkowego. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz